Taneční víkend (5. – 7. 11. 2010)

posted in: Z akcí | 0

Kam bych tak mohl o víkendu vyrazit? Chtělo by to něco akčního. Co si třeba zajet zatancovat? V Rajnochovicích pořádají taneční víkend. Dlouho se nerozmýšlím a balím si věci. Ve vlaku se potkávám s přáteli, kteří také míří do Rajnochovic. Náš děkanát tedy zastupovali: Monika Řičicová ze Zarazic, Jana Sochorová (Muška), sourozenci Marie a Jan Múčkovi (Mary a Small) a Jakub Tomšej (Bill) ze Strážnice a Karel Vaštík ze Znorov.

            Ve večerních hodinách jsme dorazili na Archu. Celkem se sešlo asi 40 lidí z celé arcidiecéze (krom několika výjimek z Ostravska a Čech). Program začal večeří a ihned po ní pokračoval první taneční lekcí. Ujal se nás mladý taneční pár a proškolil nás ve waltzu a latinskoamerickém tanci cha-cha (čača). To už se ale přiblížil čas spánku, a tak jsme další lekce nechali na další den.

            Ráno jsem se podíval na program tanečního víkendu a zjistil jsem, že se skládá z 5 částí: tanec, jídlo, spánek, modlitba a sport. Taneční lekce probíhaly převážnou část dne. V sobotu naši taneční výuku převzali taneční mistři, manželé Tumpachovi. Ti s námi zopakovali tance z předchozího večera a pustili se do výuky dalších tanců, a to z širokého repertoáru: standardní tance (polka, valčík, tango, foxtrot), latinskoamerické (džajv, rumba, samba, mambo, salsa), country, letkis, sirtaki (řecký národní tanec), blues, rock and roll, …. Prostě od každého něco. Vynechali jsme pouze tance lidové. V přestávkách mezi jednotlivými lekcemi jsme střídavě upravovali jídelnu na tančírnu a tančírnu na jídelnu, podle toho, jestli následoval tanec, nebo jídlo a pro naše sportovní vyžití stačily šipky, pingpongový stůl a fotbalové hřiště. Vždycky se ale našel i čas na modlitbu, příp. na mši svatou. Jen spánku jsme si neužili do sytosti.

            V sobotu večer pro nás Tumpachovi připravili miniples, na kterém jsme měli možnost ukázat, co jsme si během víkendu z tance zapamatovali (přiznám se, že ještě toho večera jsem polovinu tanců pozapomínal).

            Ani jsme se nenadáli a už tu byla neděle, čas loučení. Dopoledne už následovala pouze mše svatá, snídaně, balení, úklid, oběd a tradá domů. Náš do nekonečna opakovaný pokřik cigi cigi cag hoj hoj hoj mezi námi a aršáky se nesl Rajnochovicemi dobrých 10 minut, než jej přerušil příjezd autobusu.

                                                                                  Vytancovaný Karel Vaštík 

Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments