Šmoulympiáda v Radějově

posted in: Z akcí | 0

 11. – 13. března 2011

Bylo, nebylo, v jedné šmoulí vesnici jménem Radějov se chystali malí šmoulíci strávit krásný víkend. Ale co se nestalo??? Najednou přiběhla Šmoulinka celá smutná, protože nemohla najít Taťku Šmoulu.  Šmoulové mají jednoho úhlavního nepřítele: Gargamela!! Hned tedy padlo podezření na něj. Ale malí šmoulové to nechtěli jen tak nechat.

           Následujícího dne vyrazili na kopec Žerotín a ještě dál, kde měl Gargamel údajně svoje sídlo. A taky že ho našli. Gargamel se bránil, ale proti šmoulům neměl žádnou šanci, a tak zbaběle utekl.

           Malí šmoulové s radostí zničili jeho pevnost, zůstala z ní jenom spoušť.  Taťku Šmoulu ale nenašli, proto se vrátili zpět do vesnice.

          Právě když se chystali na večeři, Taťka Šmoula se přece jen objevil. To bylo radosti, výskotu a hlavně dotazů. Taťka Šmoula vyprávěl, jak se mu podařilo Gargamelovi utéct a co dělal, než se dostal do šmoulí vesničky.

            Když šmoulíci dojedli a posilnili se výborným šmoulím mlékem – přišel čas na zábavu, ale v tom vtrhl dovnitř zloduch Gargamel a odvlekl Taťku Šmoulu a přivázal ho ke stromu. Šmoulíci nečekali a běželi za Gargamelem. Přemohli ho, zahnali na útěk a Taťku Šmoulu vysvobodili. Celý večer potom panovala šťastná nálada. Další ráno si ještě šmoulové dali pár tanečků a není divu, že se jim nechtělo domů.

                                                                           Ze Šmoulova…Ziky

Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments