Praha (8. březen 2008)

posted in: Z akcí | 0

Tak a je tu víkend, kdy jedeme do Prahy.

Ranní sraz je ve Veselí na nádraží. Vyjíždět jsme měli 6:42 hod z Veselí, a proto byl sraz o půl 7. Byli tam všichni co měli jet. Matěj Borek, Radim Jakubíček, František Pavka a vedoucí Masáro a Mira Pátek.

Všichni jsme se rozloučili s rodiči a hurá do vlaku. Vybrali jsme si třetí vagon od konce. První kupé, na které sme narazili jsme hned obsadili! A cesta začala. Ve vlaku byla sranda, hráli jsme hry, provázely nás bitky, ale nebyly to nějak závažné bitky, byly to jen takové boje, kdo udrží Masára na zemi dél. Já jsem navrhnul, kdo trefí míčkem od dveří perník, je jeho (ten perník, pozn. red.)! Tato hra nám zabrala asi čtvrt hodiny, než se Radim trefil. Zhruba asi po 4 a půl hodinách ve vlaku se před námi objevila Praha. Všichni byli nadšení že jsme tam.

Jakmile jsme ale vyšli z vlakového nádraží, tak byla sportka! Doprava, nebo doleva? Moudrá kniha nám to řekla! Levý směr to jistil. První zastávku a kochání jsme měli na Václavském náměstí. Foťák pracoval naplno, kluci si užívali modeling se sv. Václavem. Na Václavském náměstí byla jedna krásná tramvaj, kde jsme se znova fotili. Najednou zazvonil telefon! Ozvalo se: „Čus cestovatelé, sejdeme sa asi za půl hoďky u obchodňáku New Yorker.“ Takže byla půl hodinka času, než dojde Tidit. Kluci dostali chuť něčím sa pokochat. A tak sme šli do sportu.

Za půl hodinky jsme se potkali s našim průvodcem Tiditem. Naše kroky dále pokračovaly na Staroměstské náměstí k hlavní atrakci – Orloji. Blížila se 13. hodina a tak sme šli! U Orloje jsme se ale dlouho nezdrželi, protože některým z nás začalo kručet v břiše a oběd jim pak dal pořádně zabrat.

Po malé přestávce na oběd jsme směřovali přes Karlův most na Hrad!

Po cestě byly obchody a tak všecí sme nakupovali, jak to šlo, mamince,tatínkovi… „Hurá, už vidíme bránu Hradu a hradní stráže!“ Zase foťák jél naplno. Nejlepší bylo, když František došel ke „strážníkovi“, který byl na hlídce, a řekl: „ Si lechtivý?“ Za malý moment jsme byli na náměstíčku a naše kroky vedly ke katedrále sv.Víta. Prošli jsme si celou katedrálu a náš čas se nachýlil k cestě do Holešovic za našim vláčkem. Všichni byli nadšení, cestovali jsme metrem.

Na vlakovém nádraží Holešovice jsme koupili za poslední peníze ještě nějaké věci a hurá do vlaku. Opět jsme obsadili kupé. Kluci dostali od nás jeden šampus na vítězství v soutěži a dobře strávený den.

Pak jsme opět rozdělali nějaké hry a vymýšleli, jak zabít nudu.

Kolem 19. hodiny jsme dorazili do Brna. Tady jsme měli asi čtvrt hodinky na přestup.

Kluci chtěli něco na pití, a tak jsem dal Másárovi všecky věci a rychle valil do Tesca koupit nějaké to pití. Platil sem a bylo 19:27, vlak odjížděl 19:31. Měl jsem namále, ale začal jsem sprintovat a stihl jsem to!!! Ve vlaku jsme pak zhodnotili výlet na výbornou a když sme přijížděli do Vnorov na nádraží, tak nás vítali rodiče a všichni byli šťastní, že dnešní den tak dobře dopadl.

Mira Pátek 🙂

Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments