Javořina (30. prosinec 2005)

posted in: Z akcí | 0

Je 30. 12. 2005 asi 7 hodin ráno. Sněží a všude okolo je už i tak dost bohatá nadílka sněhu. Před kostelem se shromažďuje skupinka, která si to míří na Velkou Javořinu. Něco po sedmé vyrážíme. V Blatnici je malá zastávka na nákup svačiny a míříme na Strání.

Po menších komplikacích jsme se dali dohromady na tom správném místě a pochodem jsme vyrazili vstříc dobrodružství. Ze začátku se nám šlo dobře, kochali jsme se krásou zimní přírody a povídali si. S neustálým sněžením přibývalo sněhu a ti, kteří šli první to měli pořád těžší a těžší – prošlapat ostatním cestu. Postupně jsme se rozdělili na několik skupinek podle sil a elánu.

Já jsem zůstal ve skupince, která udělala tu chybu a šla k vrcholu. Na loukách pod vrcholem se rozpoutala nepěkná vánice a my v ní bloudili a bloudili. Vyčerpáni jsme se z ní nakonec dostali ,domluvili se s ostatními, kde se počkáme a směřovali jsme zpět k autům.

Když jsme k nim dorazili, už tam pracovali hasiči na tom, abychom dostali auta ze spousty sněhu.

Po chvíli občerstvení a odpočinku jsme vyrazili domů. Z výletu se stal neopakovatelný zážitek, i když jsme nedorazili na vrchol.

Motór 🙂

Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments