Děkanátní ples (6. 2. 2010)

posted in: Z akcí | 0

Je to už několik let, kdy vnorovská farnost naposled pořádala děkanátní ples. A proto v děkanátu vyvstala myšlenka, že by se ples mohl uskutečnit opět u nás. Vnorovy tuto nabídku přijaly a přípravy na ples mohly začít.

Do práce se zapojila mládež z celého děkanátu. Každá farnost přidala svou trochu do mlýna: zajištění sálu, hudby, výzdoby, programu, předtančení, moderace, tomboly, zajištění šatnářů, pokladníků a mnoho dalšího.

Termín plesu se přiblížil, přípravy byly u konce, a proto se do Vnorov sjeli tanečníci a tanečnice z celého veselského děkanátu, aby zažili večer plný té nejlepší zábavy, skvělých lidí, nových známostí, fantastické hudby a neopakovatelných zážitků.

Asi v 7 hodin jsme už vítali první návštěvníky našeho plesu. Hned za nimi přijel autobus, který projezdil celý děkanát a posbíral lidi. Po nich už se trousily jenom malé skupinky či jednotlivci, což nám dalo podnět k začátku plesu – to jest nezapomenutelné slavnostní předtančení. Toto vystoupení osmi tanečních párů provázela hudba z filmu Piráti z Karibiku, „He is a pirate“.

Parket nezůstal dlouho prázdný. Za okamžik totiž začala hrát první taneční takty dechová hudba Švitorka, s níž si plesoví účastníci řádně procvičili své dovednosti v polce a valčíku. Koho tento styl tance nezaujal, toho vzápětí zvedla ze židle skupina Vysoké napětí. A že tato kapela činila čest svému jménu. Kdo byl napjatý až příliš, mohl si oddechnout při krátkých přestávkách, ve kterých se promítaly pečlivě připravené prezentace veselského děkanátu. Přibližně v polovině večera přišla na řadu tombola, ve které bylo opravdu o co soutěžit. Kdo by nechtěl vyhrát hrobařskou lopatu, patrový dort, kytaru nebo dárkový koš?

V průběhu večera se na pódiu střídaly Švitorka s Vysokým napětím a dávaly tanečníkům i posluchačům pořádně zabrat. I Vysokému napětí se občas vybijí baterky, a proto je v druhé půlce večera vystřídala skupina Lord. Ta nenechala, nic náhodě a do všech účastníků plesu pouštěla novou dávku adrenalinu.

Nu, všechno krásné jednou skončí, a tak kolem druhé hodiny ranní skončil i děkanátní ples. Nyní prožívali svou dávku adrenalinu šatnáři pohotově vracející tašky a kabáty všem, kdo vydrželi až do konce. S potěšením můžeme říct, že se všechny věci dostaly ke svým právoplatným majitelům.

Co vy na to, dáme si příští rok repete?

Zdena Vaštíková

Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments