Brigáda na Arše (4. – 6. duben 2008)

posted in: Z akcí | 0

Na tuto brigádu jelo 4. dubna ze Vnorov celkem 9 lidí: Kája Vaštík, Jiří 13., Janek Komínek, Víťa Macháček, Kuba Borek, Monika a Jana Petruchovy, Bětka Studénková a Verča Tomečková. Dámy se svezly autem a pánové jako gentlemani jeli vlakem spolu s výpravou z Petrova. Do Rajnochovic na Archu většina lidí dorazila včas, aby se stačila seznámit s okolím a už se podávala večeře (topinky). Následovala večerní hra, po jejím skončení už jen krátká večerní modlitba a pak hygiena a hajdy na kutě. Spalo se v dřevěných patrových chatkách.

Časně ráno zazněl budíček, abychom se připravili na ranní mši svatou. Po mši jsme načerpali potřebné síly u snídaně, protože v zápětí následovalo to, kvůli čemu jsme do Rajnochovic přijeli – PRÁCE!!! Například umývání oken, šití obleků, vyprášení koberců, pozemní úpravy u kaple, uskladnění dřeva, vyhrabávání trávníku, ale také vyčištění lesa od polámaných stromků a větví (při kterém jsem byl osobně přítomen). Do lesa se jelo se starým dobrým zeleným traktorem s vlečkou a dřevorubeckým nářadím, protože součástí naší práce bylo všechno to dřevo z lesa přivést na Archu. Užili jsme si přitom hodně legrace. S prací jsme nakrátko ustali v obědové přestávce, abychom načerpali nové síly. Odpoledne probíhalo též ve znamení práce. V lese všichni pracanti prožili nezapomenutelné chvilky. Na Arše byly dokončeny všechny zbývající práce, když už se začalo stmívat. To už se všichni vrátili do jídelny, kde se podávala večeře. Po ní byl čas na hygienu a na film. Celý den se končil v kapli při večerní modlitbě.

Tak přišla neděle a s ní čas odjezdu. Po ranní mši následovala snídaně, úklid a odjezd domů. S potěšením můžu říct, že se vrátila celá vnorovská výprava se spoustou báječných zážitků a nových kamarádů.

Kája 🙂

Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments