Vltava 2010 (20. – 23. červenec)

posted in: Z akcí | 0

20.7.2010 VYŠŠÍ BROD

Nastal den odjezdu vodáků ze Znorov. V 10hod. u kostela zjistí, že s nimi jede i jedna přespolní nevodačka. Na sraz ke kostelu jsme dorazili všichni, až na pár zkušených vodáků, kteří si dávali načas. Proto je naše první společná cesta ke 13tým =). Po naložení všech potřebných věcí vyjíždíme vzhůru za dobrodružstvím. Avšak první malá zastávka byla v nedaleké Strážnici. Nakoupíme dálniční známky, nafoukáme kola a hurá žúžo dobrodrůžo =)

Během dne jsme navštívili Hlubokou n/V., kde je velmi pěkně. Nejvíce mě zaujala telefonní budka, která je skoro jako z Harry Pottera. Aj jsem zkoušela zda funguje jako přenášelo, ale bohužel nic =) Když jsme nasytili oči, tak jsme chtěli nasytit i žaludek. Po úspěšném hledání jsme našli místo, kde jsme se dobře najedli a dostali čistítko na mobil.

21.7.2010 VYŠŠÍ BROD – ROŽMBERK

Ráno bylo velmi mlhavé a hlučné. Hlučné proto, že vedle nás přenocovali fanoušci fotbalu a měli s sebou vuvuzely. Po odkrytí mlhové peřiny nám sluníčko začalo ukazovat svoji moc a my jsme mohli vyjíždět. Ještě pár detailů jako: co mám dělat, když uvidím šlajsnu?, na kterou stranu mám pádlovat?, mám se držet pádla nebo lodě? A to nejdůležitější VODÁCKÝ POKŘIK!! =) Po zdárném nastoupení do lodě, rozloučení se s pevnou půdou pod noha vidím splav a nastávají minuty strachu =) Zprvu to jdu omrknout. No… snad to nějak dopadne. Zaber! Zvedni pádlo a drž ho!……to byly pokyny zadáka. Žuch, žbluňk, žbluňk, voda zprava i zleva, držet pádlo!, naklonit se mírně dozadu, žbluňk, žbluňk, velká vlna letí přímo na mě, žbluňk, žbluňk, špička lodě je pod vodou, žbluňk, žbluňk, ZABER!!, držím rovnováhu, žbluňk, žbluňk, hurá zvládla jsme to =) Tož moje první malé křtiny =) Během dne jsme sjeli ještě spoustu jiných splavů (některé jsme vyzkoušeli i bez lodí) a potkali jsme i nějaké vodáky od nás. Večer jsme si našli místečko v kempu a uvařili jsme si véču. Těstoviny s tuňákem, no kde je větší luxus =) Potkali nás i první ztráty. No snad se ráno vše najde.

22.7.2010 ROŽMBERK – ČESKÝ KRUMLOV

3:15 nebo 3:30 nás budili nějací „hej počkej“ tož jsme jim pohrozili a stejně nic nepomohlo. Ráno se vše vyjasnilo a našel se i spacák =) Po výborné snídani jsme naskákali do loděk a vzhůru po vodě =) Tento den byla nejdelší cesta, a proto jsme se museli často zastavovat na dobíjení sil =), zkoušeli jsme i hloubku a stav mokré vody a kvalitu splavů =) Večer jsme navštívili noční Krumlov, spokojeni a unaveni jsme usínali v bubnujícím dešti na střechu stanu.

23.7.2010 ČESKÝ KRUMLOV – ZLATÁ KORUNA

Toto ráno na nás sluníčko jen mrkalo zpod mračen. Nám spáleným to přišlo vhod. Zde v Č.K. nás čekaly 3 splavy. Za posledním jsme se na chvíli zastavili zaskočili si do města nakoupili pár blbůstek a hurá do lodě užít si ještě pár kilometrů Vltavy a krásy zdejší přírody. Jelení lávka byla letos velmi suchá, přesto se jedna posádka zřítila do jejích vod – Jaňa a Martin 13. Jen s menšími ztrátami a úrazy to ale přežili! 

Nesmím zde zapomenout zmínit, že jsme si zašli i na palačinky, v které jsme už letos nedoufali. =) Mrkli jsme i na zdroje pro mokré vodáky, modelem byl opět Johny =) Loučení s loděmi bylo velmi mokré, naposledy vylét vodu, spočítat vesty a pádla. Vše OK a AHOJ příští rok.

Všem zúčastněním děkuji za fajnů dovolenů na vodě a pokud to půjde tak příští rok Ahoj =)

Šárka Boťánková

Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments