Ministranti – víkendovka (28. – 31. leden 2010)

posted in: Z akcí | 0

Příběh vypráví o skupině sedmi evropských obchodníků, kteří se v dobách rytířů vydali do předaleké a neznámé Asie, konkrétně do Radějova. Čekala je předlouhá a nebezpečná čtyřdenní výprava, která navždy měla změnit jejich osudy…

Po příjezdu do Asie a seznámení se svými mongoloidními průvodci jsme museli postavit a zařídit tábor. Po setmění jsme se dozvěděli od jednoho z průvodců, že nedaleká hora skýtá obrovské bohatství v podobě zlata. Neváhali jsme a vyrazili jsme se trochu obohatit. Bohužel jsme nebyli sami, kdo o tajemství věděl, a po celou dobu jsme se museli potýkat s horskými bandity, kteří se nás o zlato snažili připravit. Díky naší houževnatosti se nám podařilo i v zasněženém terénu zvítězit. Před spaním jsme ještě poznali tradiční asijský poker, který jsme se naučili hrát.

Druhého dne jsme plnili mnoho úkolů od domorodých obyvatel a odměnou za jejich splnění nám bylo dalších pár zlaťáků. Podařilo se nám přivést do našeho tábora asijského obchodníka, od kterého jsme nakoupili nejrůznější obchodní komodity, které by byly po návratu do Evropy hotové jmění. Koupili jsme hedvábí, tygří kůži, zlato, střelný prach a mnoho dalších vzácností. Po vydatném obědě jsme postavili pevnosti ze sněhu a ledu, ve kterých jsme chránili před kočovníky naše zboží. Po tuhém boji byli kočovníci nuceni ustoupit. Téhož dne jsme si vyslechli také pár důležitých duchovních slov od jednoho z průvodců. Večer nám dokonce domorodci pustili tradiční kino.

Třetího dne jsme zjistili, že množství zboží, které máme, už naše koně neuvezou, a museli jsme sestavit provizorní povozy z dostupných materiálů. Úkol to nebyl lehký, ale my jsme jej zvládli. Navštívil nás i náš duchovní vůdce, který posílil našeho ducha. Odpoledne měl přijet obchodník, ale místo něj dorazil pouze jeho strážce, který nám řekl, že jeho pán byl přepaden. Vyrazili jsme na záchrannou akci, a po dlouhém pochodu plném nástrah a překvapení, jsme obchodníka zachránili i s jeho zbožím. Již za tmy jsme se vrátili do tábora a od průvodce se dozvěděli, že vesnicí se prohnala horda nájezdníků, která s sebou měla i velkou truhlu s pokladem a tu ukryla v nedalekém úkrytu. Od přeživších vesničanů jsme se výměnou za naše zboží dovídali informace vedoucí k úkrytu s pokladem. Po dlouhém hledání se nám skutečně podařilo nalézt a odnést si truhlu plnou cenností. Večer jsme náš úspěch slavili.

Čtvrtý den byl posledním dnem stráveným v našem táboře. Po náročném úklidu plném mnohdy smradlavých překvapení jsme navštívili mši svatou a po výborném obědě vyrazili zpět do Evropy. Doufáme, že se do této daleké a divoké země někdy zase vrátíme.

Čaky

Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments