Lukostřelecké umění kmene Makahů (8. červen 2008)

posted in: Z akcí | 0

V neděli 8.6.2008 započalo odpoledne s lovci kmene Makahů. Kvůli deštíku však přišli pouze náčelník Pivetou a jeho dcera Štikana. Myslíme si, že se jim u nás líbilo. Alespoň to vyplývalo z jejich řeči:

„Bisón! Tu bisón!! Makahi lofit bisón!!!

Tu na fnorofska pasink byt lof na bisón. Makahi a bleda tvař Fnorofjan jít lofit bisón.

Ale Fnorofjan neví, jak lofit. Makahi naučit lofit Fnorofjani. Ale s Fnorofjani přijít foda s nebe. To ne dobré pro lof bisón.

Ale Fnorofjani přesto přijít a my začít učit Fnorofjany lofit. Nejprf s luk a šíp střelit f terč. To moc dlouhá doba trvat, ale Fnorofjani už umět lofit.

Makahi i Fnorofjani střílet na bisón. Moc lofců už trefit do bisón. F čas, kdy už slunko ne tak vysoko na nebi, my skolit bisón. Tak úspěšně skončit lof na bisón.

Kdo s Makahi lofit bisón? Náčelník Velký Pivetou a krásný dcera Štikana.

Kdo s fnorofsky lofec lofit bisón? Maly Feri s jeho rodina, Lukasino a Jaja, tři krasna mlada slečna: Hihina, Kalára a Paloma; UnSasi, udatny mlady lofec Čika, Kominanč, ródina Urbančik a Krysana.“

Pro toho, kdo indiánské řeči nerozumí tady máme překlad ve zkratce:

Indiáni stopovali jednoho bizona na vnorovské pasinky. Tady potkali skupinu Vnorovjanů a vzali je s sebou na lov. Nejdřív je ale museli naučit střílet z luku. Učili se střílet do terče a zakrátko umění lukostřelby zvládli. Vtom se objevil sledovaný bizon a započal lov. Většina lovců byla úspěšná a prostřílený bizon zanedlouho padl.

Vnorovští lovci byli tito: Franta Pavka s rodinou, Tidit a Jana Petruchová, trio Kikina, Klára a Pavla, Monika Sasínová, Víťa Macháček, Janek Komínek, rodina Urbančíkova a Krysa.

Po celou dobu lovu jsme doplňovali energii z bonbónů, které s sebou přivezli Makahové.

Makahové naznačili, že nás jednou možná opět navštíví.

Ziky alias Zdenička 🙂

Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments