Děkanátní ministrantský fotbal (27. prosinec 2008)

posted in: Z akcí | 0

Dne 27. prosince 2008 se ve spotrovní hale ve Vnorovech konal Vánoční děkanátní ministrantský fotbalový turnaj. Kdo z ministrantů přes Vánoce nezlenivěl, mohl shodit nabraná kila na fotbalovém kolbišti. A vzájemné zápasy ministrantských družstev opravdu stály za to. Na turnaj se přihlásilo tolik družstev, kolik jen bylo možné. Kluků bylo hodně přes 60, takže program byl pořádně nabitý.

Po úvodní modlitbě a poučení o pravidlech a bezpečnosti se rozjelo základní kolo. Hra probíhala čistě a hrálo se s velkým nasazením. I když se některému týmu příliš nedařilo, nevzdával to a hrál nalpno až do konce zápasu. Ztracenou energii jsme po celou dobu turnaje doplňovali ze „sloního žrádla“, buchet a osvěžujícího pití.

Přes veškeré úsilí se ani toto klání neobešlo bez zranění. Náš pohotový zdravotník „Motór“ ošetřoval několik podvrtnutých nohou a naražených kostí. Zranění utrpěl i náš dlouholetý maskot Gami, který musel být po nechtěné amputaci nohy ošetřen přímo na hřišti naší hlavní kuchařinkou Jančou (později byla Gamimu utržená noha odborně přišita).

Když se překulilo poledne, kluci nastoupili do nejtužších závěrečných bojů, kam postoupili ti nejlepší. Mezi ně patřil i náš tým starších ministrantů. Ti dokázali ve strhující podívané vstřelit protivníkovi rozhodující gól a zíslali pomyslné zlaté medaile.

Na závěr byli všichni hráči odměněni a rozjeli se do svých farností prožít krásný zbytek vánočních svátků.

Kája 🙂

Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments