Akti8

posted in: Z akcí | 0

„Dostanete sílu Ducha svatého, který na vás sestoupí, a budete mi svědky“ Sk 1,8

Co si představit pod „Aktivate“? – to přeca znamená – povzbudit, aktivovat, pohnout se, rozhýbat se – tak si tato slova bereme k srdci a vyrážáme na stejně nazvané: česko-slovenské setkání mládeže na Velehradě. Zabalíme pár věcí do báglu a vyrážáme pěcho na cestu. Občas nám zaprší, ale přeca nejsme z cukru a nenecháme sa odradit. Po cestě už potkáváme vysmáté lidičky, kteří mají stejný cíl.

Hned jak postavíme stan, idem obhlédnout „situaci“. Zaposlouchali sme sa do koncertů, slavili sme slovenskou mši svatou, zašli sme do „klášterní“ kavárny a pak po večerní modlitbě hajdy na kutě.

Ráno na nás již mrká krásné sluníčko a my idem odlepit očiska ke společným kohůtkom a navštívíme také Johnyho(tj. WC). S přáním krásného rána sa nám rozzáří úsměv na tváři. A už nás čeká velmi „AKTIVÁCKÝ“ den. Rozcvička nás neminula a už potkáváme staré i nové známé. Prošli sme si křížové cesty, slupli výborný oběd, obhlédli zajímavé katecheze… a už pomalu nastartoval velkolepý benefiční koncert pro Ukrajinu, kde nám zahráli Tretí deň (sk) jako předkapela a pak už sme pařili na SonicFlood (USA). Od zpěváka této kapely sme mohli slyšet jeho svědectví a setkání s Bohem. Den sme zakončili krásnou modlitbou.

Kdo chtěl, mohl si ráno přivstat a slavit – pro některé troška zvláštní – „řeckokatolickou liturgii“. Rozhodně to bylo velmi obohacující, zajímavý a pro některé nový pohled na liturgii. Dopoledne sme stihli dokonce aj „bdění“ s papežem – teda v přenosu ze Sydney. Po obědě někteří sportovali nebo byli na divadle, na seminářích či zajímavých workshopech. Na večerní vigilii sme sa zaposlouchali do oslovujících svědectví, následně sme sa eště naposledy spojili s papežem v Sydney…

Krásnou – při východu slunce – mši svatou sme už vnímali troška ospale, ale ranní rozcvička a agapé (mlsné buchty) nás dostali na nohy.

Tak nás vyslali opět do světa. Enom trochu zkroušení, že toto setkání končí, ale jinak s evangeliem (radostnou zprávou) v srdci a úsměvem na rtech, že sme toto všecko mohli prožít s Bohem a takým skvělým společenstvím, balíme stany, loučíme sa s „Velehradem“ a vyrážáme domů.

Krysa 🙂

Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments